Głogów - działaność Stowarzyszenia Turystyki i Rekreacji Zwiedzak

Spływ kajakowy do Bytomia Odrzańskiego

  • Poleć:
  • Poleć
  • Google Bookmarks
  • Facebook
  • Blip
  • Gadu-Gadu Live
  • MySpace
  • Śledzik
Spływ kajakowy do Bytomia Odrzańskiego 2023

Spływ z Głogowa do Bytomia Odrzańskiego. Trasa spływu to nieco ponad 20 kilometrów. Czas spływu to przeciętnie 2-3 godziny.

Koszt uczestnictwa w spływie to zaledwie 40 zł/os. Pozostałą część dofinansowuje Urząd Miasta Głogowa. Zbiórka na Placu Festynowym 1 maja 2023 r. o godzinie 9:15.

Obowiązkowa rezerwacja miejsc. W celu usprawnienia zbiórki w dniu spływu, płatność gotówką w Centrum Informacji Turystycznej, ul. Koszarowa 1, najpóźniej do 28 kwietnia 2023 r.

Spływ zabezpieczany przez osoby z odpowiednimi uprawnieniami (medyczne, ratownicze, jednostki nawodne). Przed wyruszeniem odbędzie się instruktaż.
W cenie 40 zł dla każdej osoby zapewnione jest miejsce w kajaku dwuosobowym, kapok, wiosło, transport z powrotem na Plac Festynowy, ubezpieczenie, poczęstunek w Bytomiu Odrzańskim.

Spływamy jako grupa, nikt nie wyprzedza jednostki prowadzącej. Całość ma być przyjemnym i aktywnym spędzeniem czasu na świeżym powietrzu. Nie urządzamy wyścigów i zawodów na czas!

Wszelkie pytania należy kierować pod numerem telefonu: +48 607 260 620 oraz na maila: cit@glogow.um.gov.pl

Co z sobą zabrać?
Oprócz ubrania odpowiedniego do zapowiadanej pogody należy zabrać ze sobą wygodne sportowe obuwie lub klapki, które można zamoczyć, nakrycie głowy, okulary przeciwsłoneczne, zabezpieczenie dokumentów i telefonu (może to być prosty worek z zapięciem strunowym, dostępny w marketach albo drogeriach). Radzimy posmarować się jeszcze w domu kremem z filtrem odpowiednim do naszej karnacji, woda silnie odbija promienie. Szczególnie narażona jest głowa, ramiona i nogi. Warto pomyśleć o prowiancie na drogę i wodzie. Przydać się może też ręcznik czy cienkie rękawiczki nieprzyzwyczajonym do wiosłowania.

Dla każdego z uczestników będziemy chcieli wykupić dodatkowe ubezpieczenie. Aby z niego skorzystać w trakcie rezerwacji miejsc w Uwagach należy podać dane osób, które będą uczestniczyły w spływie tj.: Imię, Nazwisko, adres i datę urodzenia.

UWAGA !!! - nie podanie danych do ubezpieczenia w trakcie rezerwacji, lub dokonanie rezerwacji później niż czwartek – 28 kwietnia godzina 14:00 jest równoznaczne z brakiem takiego ubezpieczenia i radzimy zaopatrzyć się w nie na własną rękę.