Głogów - działaność Stowarzyszenia Turystyki i Rekreacji Zwiedzak

Spływ kajakowy Głogów - Siedlisko

  • Poleć:
  • Poleć
  • Google Bookmarks
  • Facebook
  • Blip
  • Gadu-Gadu Live
  • MySpace
  • Śledzik
Spływ kajakowy Głogów - Siedlisko

Spływ z Głogowa do Siedliska to około 30-kilometrowa trasa po Odrze. Średni czas spływu to 4-5 h i jest to do przepłynięcia dla większości dorosłych uczestników. Możliwość uczestnictwa osób poniżej 18. roku życia pod opieką osób mających zdolność do czynności cywilnoprawnych i na ich odpowiedzialność.

Koszt uczestnictwa w spływie to zaledwie 30 zł/os. Pozostałą część dofinansowuje Urząd Miasta Głogowa. Zbiórka na Placu Festynowym 26 sierpnia 2018 r. o godzinie 9:00.

Obowiązkowa rezerwacja miejsc.

Spływ zabezpieczany przez osoby z odpowiednimi uprawnieniami (medyczne, ratownicze, jednostki nawodne). Przed wyruszeniem odbędzie się instruktaż.
W cenie 30 zł dla każdej osoby zapewnione jest miejsce w kajaku dwuosobowym, kapok, wiosło, ognisko z kiełbaskami i napoje w Siedlisku, zwiedzanie Zamku Carolath, transport z powrotem do Głogowa autobusem, ubezpieczenie.

W razie potrzeby będzie można zrobić postój na toaletę czy odpoczynek (krótki postój przewidziany jest w Bytomiu Odrzańskim). Decydować będzie jednostka prowadząca spływ w miarę zgłaszanych uwag uczestników.

Spływamy jako grupa, nikt nie wyprzedza jednostki prowadzącej.

Wyjazd autobusem z Siedliska przewidziany jest na godzinę 15:00. Można wrócić wcześniej albo później we własnym zakresie. siebie.

Wszelkie pytania należy kierować pod numerem telefonu: +48 607 260 620 oraz na maila: cit@glogow.um.gov.pl

Co z sobą zabrać?
Oprócz ubrania odpowiedniego do zapowiadanej pogody należy zabrać ze sobą wygodne sportowe obuwie lub klapki, które można zamoczyć, nakrycie głowy, okulary przeciwsłoneczne, zabezpieczenie dokumentów i telefonu (może to być prosty worek z zapięciem strunowym, dostępny w marketach albo drogeriach). Radzimy posmarować się jeszcze w domu kremem z filtrem odpowiednim do naszej karnacji, woda silnie odbija promienie. Szczególnie narażona jest głowa, ramiona i nogi. Warto pomyśleć o prowiancie na drogę i wodzie. Na miejscu będzie ognisko z kiełbaskami oraz napoje (wszystko w wliczone w cenę).
Dla każdego z uczestników będziemy chcieli wykupić dodatkowe ubezpieczenie. Aby z niego skorzystać w trakcie rezerwacji miejsc w Uwagach należy podać dane osób, które będą uczestniczyły w spływie tj.: Imię, Nazwisko, adres i datę urodzenia.

UWAGA !!! - nie podanie danych do ubezpieczenia w trakcie rezerwacji, lub dokonanie rezerwacji później niż piątek - 24 sierpnia godzina 14:00 jest równoznaczne z brakiem takiego ubezpieczenia i radzimy zaopatrzyć się w nie na własną rękę.