Głogów - działaność Stowarzyszenia Turystyki i Rekreacji Zwiedzak

Spływ pontonowy przełomem Bardzkim

  • Poleć:
  • Poleć
  • Google Bookmarks
  • Facebook
  • Blip
  • Gadu-Gadu Live
  • MySpace
  • Śledzik
Spływ pontonowy Przełomem Bardzkim - 2018

W niedzielę 12 sierpnia 2018 r. zapraszamy na spływ pontonowy malowniczym Przełomem Bardzkim na Nysie Kłodzkiej. Miejsce to jest często polecane w przewodnikach jako jeden z najciekawszych przełomów rzecznych w Polsce, zwane jest również Cudem Sudetów. Trasa spływu z Ławicy do Barda liczy 15 km i prowadzi pięcioma meandrami, wśród skał wysokich na kilkadziesiąt metrów, lasów schodzących do samej rzeki i między łąkami tak kolorowymi i pachnącymi, że aż zapiera dech w piersiach. Poza wyjątkowymi sytuacjami tuż po obfitych opadach rzeka płynie spokojnym nurtem w granicach 5 km/h. Taka prędkość nurtu oraz zastosowanie wysokiej jakości pontonów pozwala na uczestnictwo w spływie osób bez doświadczenia, a nawet rodzinom z dziećmi.

Po spływie w okolicach przystani w Bardzie zrobimy sobie ognisko, na którym usmażymy prowiant przywieziony ze sobą (każdy we własnym zakresie). Znajduje się tam również smażalnia pstrągów, z której usług również będzie można skorzystać.

Wyjazd zaplanowany jest na godzinę 6:30 z parkingu pod MOK w Głogowie w niedzielę 12 sierpnia 2018 r. Koszt uczestnictwa to 70 zł/os oraz 30 zł/os za miejsce w pontonie.

Z uwagi na fakt, iż wyjazd zaplanowany jest na niedzielę, do Głogowa powinniśmy wrócić około godziny 19:00.

Rezerwując miejsca oświadczasz, że jesteś świadom, iż za swoje bezpieczeństwo w trakcie wyjazdu odpowiada każdy uczestnik indywidualnie. Stowarzyszenie nie zapewnia bezpieczeństwa osobistego uczestnika i posiadanych przez niego rzeczy. Uczestnik zrzeka się z tego tytułu wszelkich roszczeń cywilnych. W trakcie spływy osoby reprezentujące stowarzyszenie biorą w nim udział na takich samych zasadach jak pozostali uczestnicy oraz nie występują w roli organizatora spływu.
Zarezerwowanie miejsc wiąże się z koniecznością dokonania opłaty, jeśli nie jesteś tego świadomy nie rezerwuj.