Głogów - działaność Stowarzyszenia Turystyki i Rekreacji Zwiedzak

ZOO Safari w Dvur Kralove i Afrykański Festiwal

  • Poleć:
  • Poleć
  • Google Bookmarks
  • Facebook
  • Blip
  • Gadu-Gadu Live
  • MySpace
  • Śledzik
Wycieczka - Zoo Dvur Kralove i Festiwal Afrykański - Zwiedzak

W sobotę 30 lipca 2016 r. zapraszamy Państwa na wyjazd do jednego z największych w całej Europie ZOO Safari w Dvur Kralove z największą w Europie populacją zwierząt afrykańskich. Po części ZOO będziemy poruszać się specjalnym autobusem, a zwierzęta będą biegały w koło, niczym w naturze. Tego dnia na terenie ZOO odbywał się będzie festiwal Afrykański. Na zakończenie spróbujemy podjechać pod Zaporę Kralowski Las na Łabie, która z oddali bardziej przypomina zamek niż zaporę.

Zoo w Dvur Kralove to olbrzymi świat dzikich zwierząt. Na powierzchni 60 hektarów sporą część zajmuje tradycyjny ogród zoologiczny jaki znamy z naszych poprzednich wyjazdów, zaś na kilkunastu hektarach biegają luzem liczne zwierzęta kopytne: różnego rodzaju Antylopy, Bawoły, Zebry, .... Po tej części będziemy jechali specjalnymi Safaribusami.

Afrykański Festiwal - w dniach od 23 do 31 lipca 2016 r. na terenie ZOO odbywa się niezwykły festiwal Afrika Live. Codziennie będzie można oglądać wspaniałe wystąpienia afrykańskich tancerzy i śpiewaków, między innymi słynnego zespołu IYASA. Oprócz programu muzycznego, na gości czekają tradycyjne rzemiosła i rękodzieło, filmy podróżnicze i spotkania z podróżnikami, których oczarowała Afryka.

Nie zabraknie także ciekawych programów dla najmłodszych: gier, konkursów, pokazów afrykańskich instrumentów muzycznych i wielu innych atrakcji. Na smakoszy czekają oryginalne afrykańskie przysmaki, na przykład smażone gąsienice.

Wyjazd zaplanowany jest na godzinę 6:30 z parkingu pod MOK w Głogowie, w sobotę 30 lipca 2016 r. Koszt uczestnictwa w wyjeździe to 70 zł/os plus wstępy do obiektów. Wstęp do ZOO: 195 CZK normalny / 150 CZK ulgowy / 50 CZK dzieci 2-4 lat / dzieci do 2 lat gratis, przejazd (safaribusem) 30 CZK dorośli / ulgowy bez opłat.