Głogów - działaność Stowarzyszenia Turystyki i Rekreacji Zwiedzak

ZOO Liberec + Zamek Frydlant

  • Poleć:
  • Poleć
  • Google Bookmarks
  • Facebook
  • Blip
  • Gadu-Gadu Live
  • MySpace
  • Śledzik
Wycieczka do ZOO w Libercu oraz do Zamku Frydlant

W sobotę 11 czerwca 2016 r. zapraszamy Państwa na wyjazd do ZOO w Libercu, gdzie będziemy mieli okazję zobaczyć małe Białe Tygrysy, które w lutym tego roku przyszły na świat oraz do Zamku Frydlant. Odwiedzimy również starówkę Liberca, gdzie zaplanujemy czas wolny na posiłek.

ZOO w Libercu to najstarszy Ogród Zoologiczny na terenie wówczas jeszcze Czechosłowacji. Założony został w 1919 r., choć jego początki (ptaszarnia) sięgają jeszcze XIX wieku. Obecnie zajmuje powierzchnię 14 hektarów, i choć nie oszałamia swoją wielkości słynie z hodowli egzotycznych i trudnych w hodowli gatunków. Na terenie ZOO możemy zobaczyć ponad 160 gatunków zwierząt, wśród których, oprócz słoni czy żyraf, na uwagę zasługują: Takin Żółty, Pawian Płaszczowy, drapieżna papuga Nestor Kea, Lew Berberyjski, Panda Czerwona, Renifery, wiele gatunków małp, Surykatki,Pyton Siatkowy, i oczywiście bardzo popularne Białe Tygrysy Bengalskie. Tylko w libereckim ZOO można zobaczyć 4 największe gatunki Sowy zamieszkujące tereny Europy.

Zamek Frydlant to urokliwe połączenie średniowiecznego gotyckiego zamku z renesansowym pałacem. Jego historia sięga XIII w. kiedy to ówczesny król Czech Przemysław Ottokar II zdecydował o powstaniu w tym miejscu średniowiecznej warowni. Obecny wygląd zawdzięcza swoim właścicielom w XVI i XVII w. - głównie Melchiorowi von Redern, który prawie całkowicie przebudował zamek w renesansowy pałac.

Oprócz zamku Frydlant i ZOO w Libercu przespacerujemy się na rynek w Libercu, gdzie w malowniczej wręcz scenerii będziemy mogli zjeść sobie posiłek lub po prostu posiedzieć w okolicznych restauracjach.

Wyjazd zaplanowany jest na godzinę 7:00 z parkingu pod MOK w Głogowie, w sobotę 11 czerwca 2016 r. Koszt uczestnictwa w wyjeździe to 70 zł/os plus wstęp do ZOO i Zamku Frydlant łącznie 330 CZK - bilety normalne oraz 280 CZK bilety ulgowe. Do ZOO wstęp darmowy mają dzieci do lat 3, a do Zamku Frydlant do 6 lat. Ceny wstępów do ZOO i Zamku Frydlant jeszcze potwierdzamy.