Głogów - działaność Stowarzyszenia Turystyki i Rekreacji Zwiedzak

Wyjazd do ZOO w Berlinie

  • Poleć:
  • Poleć
  • Google Bookmarks
  • Facebook
  • Blip
  • Gadu-Gadu Live
  • MySpace
  • Śledzik
Wyjazd do Berlińskiego ZOO

W sobotę 15 sierpnia 2015 r. zapraszamy Państwa do udziału w wyjeździe, którego celem będzie jeden z największych ogrodów zoologicznych na świecie - ZOO w Berlinie - obecnie zajmuje powierzchnię 35 hektarów, a na jego terenie żyje ponad 14 000 zwierząt z około półtora tysiąca gatunków.

ZOO w Berlinie jest najstarszym tego typu obiektem w Niemczech, a na jego terenie znajduje się najstarsze w Europie akwarium, w którym żyje około 10 000 zwierząt.

Najczęściej odwiedzanymi zwierzętami berlińskiego ZOO są Pandy Wielkie, które można podziwiać tylko w kilku ogrodach na świecie. Na uwagę też zasługuje Pawilon Zwierząt Nocnych mieszczący się pod ziemią, gdzie przy minimalnym oświetleniu można podglądnąć życie takich zwierząt jak: nietoperzy, skoczków pustynnych czy langust.

Ogród Zoologiczny w Berlinie to nie tylko zwierzęta - to doskonałe miejsce do spędzania wolnego czasu z rodziną. Na terenie ogrodu przygotowanych jest wiele atrakcji zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych. Między innymi możemy podziwiać wodne akrobacje Kotik czy zaobserwować dzikie zwierzęta w porze karmienia.

Wyjazd zaplanowaliśmy na sobotę 15 sierpnia na godzinę 6:30 z parkingu pod MOK w Głogowie. Koszt uczestnictwa w wyjeździe to 85 zł/os plus wstęp do ZOO.

Koszt wstępu do ZOO: z akwarium / bez akwarium
Normalny - 20 EURO / 13 EURO
Dzieci powyżej 15 lat i studenci - 15 EURO / 10 EURO
Dzieci do 15 lat - 10 EURO / 6,50 EURO
Osoby niepełnosprawne i ich opiekunowie po okazaniu legitymacji - 10 EURO / 6,50 EURO

BILET RODZINNY
1 dorosły i do 3 dzieci do 15 roku życia: 33 EURO / 22 EURO
2 dorosłych i do 3 dzieci do 15 roku życia: 50 EURO / 35 EURO
Bilet rodzinny można zakupić w tej samej cenie dla większej ilości dzieci po okazaniu dokumentu poświadczającego, że są to własne dzieci :).