Głogów - działaność Stowarzyszenia Turystyki i Rekreacji Zwiedzak

ZOO w Pradze

  • Poleć:
  • Poleć
  • Google Bookmarks
  • Facebook
  • Blip
  • Gadu-Gadu Live
  • MySpace
  • Śledzik
Wyjazd do najlepszego ZOO w okolicy - Praga

W sobotę 3 września 2016 r. zapraszamy Państwa do ZOO w Pradze, które w tym roku w prestiżowym rankingu TripAdvisor.com zdobyło 4-tą pozycje wśród 25 najlepszych ogrodów zoologicznych na świecie. Lepsze okazały się jedynie ZOO w San Diego, Loro Park w Hiszpanii oraz ZOO w Singapurze. Nie był to debiut praskiego ZOO na liście najlepszych ZOO na świecie. W zeszłym roku praski ogród zoologiczny zdobył wysoką 7 pozycję. ZOO w Pradze jest również drugim najchętniej odwiedzanym miejscem przez turystów w Czechach, wyprzedza je jedynie Zamek w Pradze. W 2011 r. praski ogród zoologiczny odwiedziło 1 390 000 turystów.

Co przyciąga turystów do ZOO w Pradze?

Zacząć należy od samego położenia, tuż przy rzece Wełtawie na skalistym zboczu. Z wielu miejsc rozciąga się wspaniały widok na Pragę. Funkcjonuje tu nawet wyciąg krzesełkowy - niestety za dodatkową opłatą, którym można ułatwić sobie zwiedzanie ZOO. Na uwagę zasługuje również tematyczne pawilony jak np. Indonezyjska Dżungla, Dom Afrykański czy Pawilon Goryli. Turystów zachwyca również wybieg dla żyraf z drewnianym tarasem widokowym nad głowami tych wysokich ssaków, czy dwupoziomowy dom żyraf, w którym przez szybę możemy obserwować zwierzęta raz z dołu, a za chwilę spojrzeć im prosto w pyski. Wrażenie robi również wybieg dla słoni, który jest przynajmniej kilka jeśli nie kilkunastokrotnie większy od wybiegów dla słoni znanych choćby z ZOO we Wrocławiu. Możemy tu podziwiać również białe niedźwiedzie baraszkujące w wodzie tuż za szybą, obejrzeć pokaz tresury kotik afrykańskich czy spojrzeć prosto w oczy wielkiej anakondzie tuż za grubą szybą.

Całe praskie ZOO sprawia wrażenie bardzo przestronnego, szczególnie dla zwierząt. Nie ma się tu czemu dziwić, gdyż powierzchnia ZOO to prawie 60 hektarów. Nie przeszkadza to jednak obserwacji zwierząt czasem z naprawdę niewielkich odległości.

Praskie ZOO to również miejsce, do którego chce się wracać. Można tu spędzić cały dzień ani przez chwilę się nie nudząc. Jest tu również plac zabaw dla dzieci, jak i otwarta w zeszłym roku restauracja zawieszona na 12,5 m nad ziemią. Oczywiście jest i tradycyjna duża restauracja, w której zgłodniały turysta może dostarczyć spalone wcześniej kalorie.

Nasze stowarzyszenie będzie gościło już w praskim ZOO po raz czwarty i śmiało możemy powiedzieć, że jest to najlepsze ZOO jakie dotychczas mieliśmy okazję zwiedzać.

Wyjazd zaplanowany jest na godzinę 6:00 z parkingu pod MOK w Głogowie w sobotę 3 września 2016 r. Powrót nieco po godzinie 21. Koszt uczestnictwa to 85 zł/os plus wstęp do ZOO - 200 CZK osoby dorosłe, oraz 150 CZK dzieci, studenci, emeryci oraz osoby niepełnosprawne.
Uwaga !!! na bilety wstępu dostaniemy 10% rabatu od podanych cen powyżej, aby ułatwić nam rozliczenie za wstęp do ZOO postanowiliśmy obniżyć cenę wyjazdu z 90zł do 85zł jednocześnie pobierając od Państwa odpowiednio po 200 i 150 CZK za wstęp do ZOO.