Sylwester Praga - 2017/2018

Wyjazd sylwestrowy do Pragi

  • Poleć:
  • Poleć
  • Google Bookmarks
  • Facebook
  • Blip
  • Gadu-Gadu Live
  • MySpace
  • Śledzik
Wyjazd autokarowy na Sylwestra do Pragi

Uwaga !!! - Uruchamiamy rezerwację na 3 autokar. Trzeci autokar będzie miał oddzielnego przewodnika oraz wyjedzie 30 minut wcześniej od pozostałych.
Wyjazd tego autokaru to 10:00


W tym roku postanowiliśmy spędzić Noc Sylwestrową w miejscu dobrze już nam znanym, również z zabawy sylwestrowej czyli Pragi, w której co roku odbywa się jedna z największych imprez sylwestrowych na świecie. Liczymy, że i tym razem będzie podobnie.

Z Głogowa planujemy wyjechać jeszcze przed południem 31 grudnia - tak aby w Pradze być na tyle wcześnie, by można było zwiedzić najciekawsze zabytki jednej z najpiękniejszych starówek Europy. Zwiedzanie podzielimy na dwie części.

W pierwszej kolejności przed obiadokolacją zwiedzimy Stare Miasto z Dzielnicą Żydowska oraz Zegarem Orloj oraz część Nowgo Miasta. Po obiadokolacji przejdziemy na drugą stronę rzeki i przespacerujemy przez Hradczany z Zamkiem Królewskim, Loretą i górującą nad całą Pragą siedzibą arcybiskupów praskich Katedrę Świętych Wita, Wacława i Wojciecha. Obowiązkowo podczas zwiedzania odwiedzimy wzgórze Petryn, praskie Jezuletko i znany nawet osobom, które w Pradze jeszcze nie były Most Karola.

Po żwawym spacerze po jednym z najciekawszych miast Europy, ze starówką wpisaną na światową listę zabytków UNESCO, około godziny 22: 00 będziemy mieli czas wolny na świętowanie nadejścia Nowego Roku z możliwością podziwiania wspaniałych pokazów sztucznych ogni.

Po raz pierwszy w historii naszych wyjazdów sylwestrowych postanowiliśmy zadbać o posiłek w trakcie zwiedzanie. Udało nam się znaleźć restaurację, w której zamówiliśmy obiadokolację. Jej koszt to 350 CZK/os. Będzie to idealna przerwa w trakcie zwiedzania na nabranie sił i rozgrzanie się.

Wyjazd zaplanowaliśmy na godzinę 10:30 - 31.12.2017r. z parkingu pod MOK w Głogowie TRZECI AUTOKAR WYJAZD GODZ: 10:00, a w drogę powrotną z Pragi wyjedziemy nieco po godzinie 1:00 już 1.01.2018 r. Koszt uczestnictwa w wyjeździe to 110zł od osoby - cena obejmuje przejazd autokarem w obie strony oraz przewodnika, nie obejmuje zaś kosztu obiadokolacji w wysokości 350 CZK/os.